All posts by admin-tj

Fortnite мод за CS: GO !?!

Ако се прашувате како популарната FPS Counter-Strike: Global Offensive ќе изгледа ако се додадат градежните механики вклучени во Фортните, тогаш снимките од неодамна креираниот мод може да го имаат одговорот. Создаден од корисник со ник Kinsi55, модот овозможува Counter-Strike: GO играчите да имаат способност да градат рампи и платформи како што се прават во Fortnite. Видео клипот кој ја прикажува содржината на модот покажува дека играчите можат да ги користат таквите способности за да .
Murdered: Soul Suspect за Компјутер

Murdered: Soul Suspect

Играта почнува со главниот лик е Ронан О’Конор детектив koj e убиен на улиците на Салем од страна на мистериозен напаѓач. Тој се буди како дух заглавен помеѓу два света.  Ронан О’Конор неможе да го напушти оваа чистилиште наречено Самрак, додека неговиот убиец не е доведен пред правдата. Ронан мора да  го спроведе своето истражување на необичен начин. Тој ќе зборува со други духови, ќе може да влијае на мислите и однесувањето на живите .

Грешките во видеоигри се тема на Инди Пиво #3

Сите гејминг ентузијасти и кретори на независни видеоигри се поканети на третиот Инди Пиво. Средбата, закажана повторно во мезе барот Убац во Скопје на 26-ти јуни од 18:00 часот, се поклопува со Glitch Jam настан кој сака да покаже дека грешките, или гличовите, се еден од клучните делови при креирање на игри. Некои грешки станаа култни, како негативното ниво во Super Mario, а други и дел од истражување за епидемии. Влијането на гличовите во .

Vip оператор стартува селфи натпревар

Vip оператор ќе избира најдобра селфи фотографија. Селфито е светски феномен на мобилната технологија, кој никој не го очекуваше, но кога ќе погледнеме ретроспективно е прилично очигледен тренд кај егоистичните тинејџери бидејќи сите телефони имаат предна камера со висок квалитет. Според Vip, селфито може да ја „поттикне креативност, да ја потенцира индивидуалноста, слободниот дух и убавината“. Правилата на натпреварот се едноставни, фотографијата со најмногу лајкови ќе добие награда во првите три рунди, а во .

Војна на SSD-дисковите

Доколку планирате да купите Solid State Disk, а сепак не ви се брза, тогаш можеби најдобро е да причекате, вели Tom’s Hardware. Kingston Technology, SanDisk, Samsung Electronics, Micron Technology и Intel се подготвуваат за „ценовна војна“. Ова на радост на потрошувачите ќе се намали цената на SSD-дисковите. Micron веќе ја намали продажбата на NAND флеш чиповите на конкуреницијата поддржувајќи го својот SSD, со цел двојно да го зголеми производството и доставата на своите дискови. .
Enemy Front

Enemy Front

Вие сте Роберт Хокинс, Американец заглавен длабоко во нацистичка територија за време на Втората светска војна. До вас е дали ќе се борите лице в лице против своите непријатели со снајпер од далеку или тајно ќе ги саботирате нивните позиции. Приклучете се во борба против злото на Третиот рајх во мисии ширум распарчена Европа.   Играта за компјутер е на 2 двд-ја а ја имаме и за xbox 360 на dvd9 Kаков компјутер ви .